Лош старт за Павел Дочев и Мартин Тошев

Приключението на българите Павел Дочев и Мартин Тошев във Втора Бундеслига започна с минимална загуба на Ерцгебирге (Ауе) с 0:1 при гостуването на Хайденхайм в среща от първия кръг. Възпитаниците на бившия треньор на ЦСКА допуснаха Денис Томала да им вкара гол в 42-ата минута. Българският нападател се появи като трета смяна в 78-ата минута и за малкото си време на терена не успя да помогне с нищо съществено. Повече късмет имаше Илия Груев в Трета лига, след като воденият от него Дуисбург стигна до 1:1 при гостуването си на Оснабрюк с попадението в четвъртата минута на продължението. Това беше мач от втория кръг, като на старта на сезона "зебрите" постигнаха победа. Пак в третия ешелон, но в петък, Едисон Йорданов записа 12 минути като резерва за Пройсен Мюнстер при загубата с 0:1 на терена на Ханза (Рощок).