Втора поредна победа за Арсенал в Австралия, този път Жиру засенчи Лаказет

Арсенал постигна втора поредна победа по време на предсезонното си турне в Сидни. Този път селекцията на Арсен Венгер надделя с 3:1 над Уестърн Сидни Уондърърс. Оливие Жиру (33'), Аарън Рамзи (37') и Мохамед Елнени (44') вкараха три гола в рамките на 11 минути и решиха всичко още до почивката. През второто полувреме Стивън Лъстика (57') намали за домакините, които имаха и късмет, тъй като гредите на три пъти им помагаха след удари на Елнени, Йозил и Нкетиа. Шут на Джaк Клисби също срещна гредата. Двубоят се игра пред 83 221 зрители. Новото попълнение Александре Лаказет, който дебютира с гол преди няколко дни, започна като титуляр, като позицията му бе вляво на нападението, изнесен малко по-назад от Жиру, който бе на върха на атаката. От другата страна стартира Алекс Иуоби. В този двубой обаче Жиру, за чието бъдеще все още се спекулира, засенчи своя сънародник Лаказет не само с класното си отигравене при гола, но и с цялосното си представяне. Арсенл Венгер замени всичките си полеви играчи в 66-ата минута. Давид Опсина, който започна на вратата, пък бе сменен още за началото на второто полувреме от Емилиано Мартинес.С този двубой завърши първият етап от подготовката на Арсенал. Тя ще продължи в Шанхай, където "артилеристите" ще премерят сили с Байерн (Мюнхен) на 19 юли. Следва контрола с Челси в Пекин (22 юли).