След по-малко от 24 часа: ЦСКА-София разгроми и участник в групите на ЛЕ (видео)

ЦСКА-София размаза с 5:2 Карабах в последната си контрола на австрийска земя, като това се случи по-малко от 24 часа след разгромната "червена" победа с 4:2 над румънския Университатя. Резултатът откри Фернандо Каранга в 14-ата минута. Последва автогол на Иностадзе, а до почивката се разписаха още Кристиян Малинов и Кирил Десподов. През втората част Каранга вкара още веднъж, а за шампиона на Азербайджан, който бе и участник в групите на ЛЕ през миналия сезон, реализираха Рамазанов и Дино.Това бе пети пореден успех на тима на Стамен Белчев в Австрия, тъй като преди това червените надиграха Университатя (4:2), Зенит (2:1), Габала (2:0) и Вакер (3:1). Иначе първата сериозна опасност в днешния мач бе пред българската врата, когато Дино се откъсна сам срещу Китанов, но стражът се намеси добре и успя да избие в корнер шута на нападателя. ЦСКА-София отговори подобаващо в 14-ата минута. Тогава централните бранители на Карабах допуснаха много груба грешка и след няколко карамбола успяха да изведат Фернандо Каранга очи в очи с техния страж. Бразилецът напредна и копна технично топката - 1:0 за червените.Секунди по-късно азерите можеха да изравнят, но Китанов отново се намеси добре и запази мрежата си суха.В 26-ата минута нов опасен изстрел на азербайджански футболист излезе в аут. Три минути по-късно червените поведоха с 2:0. Десподов бе изведен отдясно от Малинов и центрира по земя, Иностадзе опита да изчисти, но си вкара автогол.В 33-ата минута голеадата продължи с ново попадение, този път на Кристиян Малинов, който вкара технично след подаване на Недялков отляво.Именно при 4:0 завърши и първата част.Две минути след началото на второто полувреме българският тим изпусна да увеличи своята преднина. Манолев намери отлично Каранга, който стреля от упор с глава, но стражът на азербайджанците спаси.Така се стигна до 54-ата минута, в която Карабах върна един гол. Шампионът на Азербайджан се възползва от грешка на Рубен Пинто, организира бърза контраатака, след която Рамазанов излезе очи в очи срещу резервния страж на червените Слави Петров и вкара за 4:1. Секунди по-късно Рамазанов можеше да отбележи отново, но не уцели вратата.ЦСКА-София отговори подобаващо в 59-ата минута, когато Меркадо проби отляво и подаде към Каранга, който с шпагат покачи на 5:1. Четвърт час преди края на редовното време Дино получи пас зад гърба на червената отбрана и отблизо оформи крайното 5:2 за българския тим.ЦСКА-СОФИЯ - КАРАБАХ 5:21:0 Фернандо Каранга 142:0 Иностадзе 29 авт.3:0 Кристиян Малинов 334:0 Кирил Десподов 444:1 Рамазанов 545:1 Фернандо Каранга 595:2 Дино 75ЦСКА-София: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Кевин Меркадо, Кирил Десподов, Фернандо КарангаРеверви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма, Енрике