Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

ЦСКА-София продължава с рецитала в Австрия след пълен обрат и 4:2 над Университатя (видео)

Отборът на ЦСКА-София постигна четвърта поредна победа по време на подготовката си в Австрия. Футболистите на Стамен Белчев стигнаха до пълен обрат в контролата с румънския Университатя (Крайова) и в крайна сметка се поздравиха с победата след категоричното 4:2. След слаб първи половин час, в който тимът от северната ни съседка реализира две попадения чрез капитана си Андрей Иван - в 3-ата и 20-ата минута, "червените" се събудиха и възстановиха равенството до почивката. В 31-ата минута Милчо Ангелов намали до 1:2, а седем по-късно Никола Колев изравни.

След почивката столичани бяха коренно променени и доброто им представяне даде резултат - нови два гола във вратата на Университатя и пореден успех на австрийска земя. В 72-ата минута Кристиян Малинов доведе нещата до пълен обрат след гол от далечна дистанция, а крайното 4:2 оформи Давид Симао в 88-ата минута след страхотна комбинация по лявото крило с Антон Недялков. Припомняме, че само преди дни ЦСКА-София победи с 2:1 руския гранд Зенит (Санкт Петербург), а през уикенда спечели тристранния блиц турнир "Щубай Къп" след 3:1 над Вакер (Инсбрук, Австрия) и 2:0 над Габала (Азербайджан).

През първия половин час игра отборът на Университатя бе далеч по-активният и по-добрият. “Синьо-белите” тотално доминираха на австрийска земя и логично още до 20-ата минута имаха два гола аванс в резултата. Още в 3-ата минута Андрей Иван се озова в предгръдките на своите съотборници. Банку намери с хубав извеждащ пас Густаво, който попаде надясно към непокрития Иван и за капитана на Университатя не бе проблем да изненада неприятно защитата на “червените”.

Силните минути за тима на Девис Манджа продължиха и след ранното попадение. Много деен по десния фланг бе бившият български национал Радослав Димитров, който в момента защитава цветовете на румънския клуб. Единствен той от родните представители започна като титуляр. Четвърт час след началото Густаво отправи много хубав и плътен далечен удар, като много малко не му достигна да удвои резултата.

В 20-ата минута добрата игра на тима от северната ни съседка се увенча с втори гол. Авторът на първото попадение Андрей Иван бе намерен отлично зад гърба на “червената” защита и с техничен удар покрай Георги Китанов удвои аванса на Университатя. Малко след това резултатът можеше да стане и класически, но след удар на Балуца топката “кацна” на напречната греда и спаси младия страж на ЦСКА-София от трети гол във вратата му.

След тази ситуация момчетата на Стамен Белчев като че ли се стреснаха и погледнаха по-смело към вратата на Каланча. В 31-ата минута столичани намалиха резултата, а автор на попадението стана Милчо Ангелов. Талантливият нападател се разписа с много хубав удар след асистенция на Кирил Десподов отдясно. Този гол съвсем събуди “червените” и само седем минути по-късно равенството бе възстановено. Никола Колев изненада вратаря на Университатя, който остана изненадан от далечния фалцов удар на полузащитник и след неумелата му намеса топката се озова в мрежата му.

Макар ЦСКА-София да започна далеч по-активно и организарано втората част, клубът от северната ни съседка първи погледна по-смело към противниковата врата. Раду Бързан на два пъти - в 54-ата след изстрел отдалече и в 56-ата след изпълнение на пряк свободен удар, бе много близо до това отново да изведе тима си напред в резултата. В 64-ата минута нова добра комбинация отдясно, този път между Милчо Ангелов и Стойчо Атанасов, завърши с удар на бранителя, който мина на сантриметри встрани от румънската врата.

Настойчивата и далеч по-добра игра на “червените” през втората част, както и фактът, че Девис Манджа смени абсолютно целия стартов състав на почивката, дадоха резултат и в 72-ата минута ЦСКА-София стигна до пълен обрат в резултата. Резервата Кристиян Малинов отправи далечен удар и след нова неумела вратарска намеса, този път на Митрович, топката се озова в мрежата на Университатя. Секунди след гола на полузащитника стражът частично се реваншира, след като се намеси блестящо след много хубав и коварен удар с глава на капитана Чорбаджийски. Крайното 4:2 оформи Давид Симао след страхотна комбинация по лявото крило с Антон Недялков в 88-ата минута.

ЦСКА-София - Университатя (Крайова) 4:2