Албания отговори на юмрука с юмрук (видео)

Албания поднесе една от изненадите на вечерта в световните квалификации, след като разгроми Израел с 3:0 като гост в Група “G”. По този начин “орлите” си го върнаха на съперника за същото 3:0, с което той го беше разбил в Елбасан през ноември. Резултатът обаче не е от голямо значение, защото и двата тима са далеч от лидерите Испания и Италия, които почти сигурно ще заемат първите две места в групата.Армандо Садику вкара първия гол в 22-ата минута, а след още толкова направи 2:0, като грешка тук носеше и вратарят на Израел. В 71-ата минута Ледиан Мемушай отчая домакините с трети изстрел в мрежата им.ИЗРАЕЛ - АЛБАНИЯ 0:30:1 Садику (22)0:2 Садику (44)0:3 Мемушай (71)СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТАВ другите мачове:Италия - Лихтенщайн 5:0Македония - Испания 1:2Група “G”Класиране:1. Испания 16 т.2. Италия 16 т.3. Албания 9 т.4. Израел 9 т.5. Македония 3 т.6. Лихтенщайн 0 т.В следващия кръг, на 2 септември:Испания - ИталияАлбания - ЛихтенщайнИзраел - Македония