Младежите удариха Грузия

България победи Грузия с 1:0 в контролна среща, играна на базата в Бояна. Точен за нашите бе халфът Владимир Айтов. Полузащитникът на Оборище (Панагюрище) се разписа след разбъркване в 74-ата минута. Като цяло двубоят вървеше към логично равенство, а грузинците имаха малшанс да ударят греда преди почивката. В 74-ата минута Айтов стреля с глава при едно меле в наказателното поле на гостите. Топката се отлони в гредата, а Кристиян Пашов опита да я довкара. Докато бранител на Грузия му пречеше, кълбото тупна и влезе във вратата. Това се оказа достатъчно за момчетата на Антони Здравков да запишат победа. След няколко дни българите имат още една проверка - този път съперник на нашите е Гърция. Контролите са част от подготовката на отбора за евроквалификациите, които стартират през септември. България е в група заедно с Франция, Словения, Черна гора, Казахстан и Люксембург.България U21 - Грузия U21 1:01:0 Айтов (74)България U21: Християн Василев, Венцислав Керчев, Кристиан Димитров, Денислав Александров, Антонио Вутов, Серкан Юсеин, Николай Тодоров, Кирил Грозданов, Галин Ташев, Чавдар Ивайлов, Мартин Костадинов.