Бивши левскари блестят с три гола, изведоха тима си до мач за титлата в Молдова (видео)

Бившите играчи на Левски Георги Сърмов и Исмаил Иса изведоха Дачия до бараж за титлата в Молдова. Двамата донесоха важната победа с 3:2 в гостуването на Саксан Чадър Лунга в двубой от 30-ия последен кръг на молдовското първенство. Халфът бе титуляр, като вкара два красиви гола през първата част. Бургазлията бе точен първо от фаул в 10-ата минута, като прати топката в горния десен ъгъл на домакините, а след това удвои с удар от въздуха от над 20 метра. Това се случи в 24-ата минута, а попадението бе негово седмо за сезона от 23 мача. Това е абсолютен рекорд за Сърмов в кариерата му.В последната минута на първата част Саксан намали след точно изпълнена дузпа от Еза, а в 59-ата минута Мамах от Дачия си вкара автогол за 2:2. Няколко минути по-рано Исмаил Иса се появи на терена, оказвайки се печеливш жокер за гостите. Именно нападателят с хубаво попадение от въздуха донесе важната победа в 62-ата минута. Голът бе негов пети в тази кампания и втори победен през 2017 година.Така Дачия завърши сезона с актив от 69 точки. Толкова има и шампионът Шериф, като този уикенд ще има финал, който да определи шампиона на Молдова.Интересното е, че през този сезон двата тима играха три пъти помежду си, като Дачия има предимство с 2:1 победи. Последната от тях бе на 5 април, където Сърмов и компания спечелиха с 1:0 като гост.Отборът на Дачия е в серия от осем поредни победи в шампионата, като клубът и феновете вярват, че може да бъде спечелена втора титла на Молдова. Фаворитът Шериф пък търси рекорден 15-и триумф в първенството, а също така пети в последните шест сезона.