Венецуела би Германия на старта на световното за младежи до 20 години

Световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Република Корея, започна с голяма изненада, след като още в първия мач от турнира считаният за фаворит тим на Германия отстъпи с 0:2 пред скромния тим на Венецуела в двубой от грпа "В". Южноамериканците обаче стигнаха напълно заслужено до успеха, като доминираха през целия мач и можеха да се поздравят с дори по-убедителен успех. Резултатът бе открит в 51-вата минута от Роналдо Пеня, който реализира след чудесен самостоятелен пробив. Три минути по-късно Серхио Кордова покачи на 2:0 с удар от границата на наказателното поле, за да усложни максимално ситуацията за Германия. До края Бундестимът натисна съперника си в неговата половина на терена, но така и не успя да стигне дори до почетен гол. Другите два тима в групата Мексико и Вануату играят по-късно днес.