Ново 4-0 и финал на конференцията за Голдън Стейт (видео)

Голдън Стейт очаквано продължи напред към финалите на Запад след 4-0 срещу Юта, но победата със 121:95 в Солт Лейк Сити отбеляза поредната нова страница в клубната история. Уориърс спечелиха втора поредна серия с 4-0, след като направиха това и в първия кръг срещу Портланд Трейл Блейзърс и така за първи път от създаването си не записват загуба в две последователни плейофни серии.30 точки, 7 асистенции и 5 борби на Стеф Къри и “трипъл-дабъл” на Дреймънд Грийн от 17 точки, 11 асистенции, 10 борби и 2 отнети топки бяха украшението на осмата поредна победа за Уориърс в плейофите този сезон. Клей Томпсън този път бе настроил мерника си и завърши с 21 точки при стрелба от игра 9/16, а Кевин Дюрант вкара 18 и направи 5 асистенции за 30 минути игра. Джавейл МакГий за пореден път заслужи добри думи с включването си от пейката и отново бе много ефективен - 12 точки за само 11 минути игра.“Най-важното нещо в случая е, че вкарахме мача в желната от нас посока. Така демонстрирахме волята си и играхме по нашите правила”, каза Грийн след третия си плейофен “трипъл-дабъл”.Домакините от Юта пък завършиха сезона с най-ниската си успеваемост в стрелбата от игра в рамките на един мач през тази година - едва 37.1% (33/89). Гордън Хейуърд за пореден път бе най-добър за Джаз, вкарвайки 25 точки, а Шелвин Мак и Данте Екзъм също имаха нелоши моменти и вкараха съответно 18 и 15 точки.Проблемите на “джазмените” не бяха само със стрелбата, а и с това, че Руди Гобер отново игра с болки в коленете, но въпреки това се поздрави с “дабъл-дабъл” от 12 точки и 13 отскочили топки. За трети пореден мач основният плеймейкър на тима Джордж Хил не бе на разположение на треньора Куин Снайдър, а това определено оставя своя отпечатък върху облика на състава, защото в трите двубоя без Хил Юта губи от Уориърс със средна разлика от 15 точки.В спор за място на големия финал на НБА Голдън Стейт очаква Хюстън или Сан Антонио, които играят при равен резултат в другата полуфинална серия - 2-2 победи.