Милан си направи харакири на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан си направи сериозно харакири на "Сан Сиро". Тимът на Винченцо Монтела допусна сензационна загуба с 1:2 от Емполи в мач от 33-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" имаха отлична възможност да дръпнат с пет точки на Интер, който отстъпи с 4:5 от Фиорентина, в битка за класиране в Лига Европа, но се провалиха. Домакините изиграха изключително слаби 70 минути, като дори си позволиха лукса да изпуснат дузпа в 59-ата минута, когато Сусо стреля несериозно. Леван Мчелидзе в 40-ата минута и Маме Тиам (67) дадоха сериозен аванс на тосканците, докато Джанлука Лападула бе точен за "червено-черните" в 72-ата минута. Лукас Окампос пък удари гредата в 89-ата минута.Загубата може да се окаже решаваща в борбата за класиране в евротурнирите за първи път от 2013 година. "Росонерите" останаха с 58 точки на шесто място, като петият Аталанта е вече с пет точки преднина, докато Интер е седми с 56 точки.Успехът е изключително важен за Емполи в битката за оставане в Серия "А". "Сините" имат вече 29 точки, като запазиха преднината си от пет точки пред 18-ия Кротоне. За първи път от 1985 година Адриано Галиани бе на трибуните като обикновен фен на клуба, след като l продължение на 31 години бе изпълнителен директор.Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия трагично вчера италиански колоездач Микеле Скарпони. След няколко месеца капитанът Рикардо Монтоливо се завърна на пейката. Халфът дълго време лекува травма и вече е готов за игра, но все още не и да бъде титуляр. От самото начало на срещата Емполи стоеше по-добре, по-организирано и не оставаше шансове на отпуснатите играчи на "росонерите". Единственото голово положение бе спасено от Джанлуиджи Донарума в 20-ата минута, когато младият страж спря Омар Ел Кадури. Милан имаше шест удара в очертанията на вратата, но нито един от тях не затрудни Лукаш Скорупски. В 40-ата минута тосканците поведоха с гол на Мчелидзе, който бе точен с глава след центриране от корнер. Грузинецът надскочи Сапата и вкара своя шести гол. Второто полувреме Милан продължи да няма много идеи в атака. Въпреки това тимът беше близко до изравняване в 58-ата минута. Лападула стреля от воле, Скорупски спаси, а след това фаулира Пашалич. Реферът отсъди дузпа, която полският вратар спаси, тъй като Сусо би изключително слабо в центъра на вратата. Испанецът стана поредният играч на клуба, пропуснал дузпа през този сезон. Мбайе Нианг изпусна две, Джанлука Ларадула и Карлос Бака също пропиляха по един удар от бялата точка.Стражът на гостите пък спаси четвърта дузпа за този сезон, като от сезон 2011/2012 година, никой не е правил подобно нещо в калчото. Голмайсторът Бака влезе моментално, а две минути по-късно изпусна от един метър да изравни.При следващата добра атака на Емполи, защитата на "росонерите" отново не се подреди добре и ветеранът Макароне с глава изведе Тиам, който разстреля Донарума за 0:2.Лападула върна едно попадение, което е негово шесто и трето срещу Емполи. След гола на деветката Милан се хвърли в атака, но този път късметът обърна гръб на миланския гранд. Първо Лападула пропусна при двоен фаул от пет метра, Лукаш Скорупски спаси удар на Габриел Палета в 88-ата минута, а при добавката Лукас Окампос нацели горната греда със силен изстрел. Марио Пашалич пропусна в продължението, а преди това Макароне не успя да се разпише за гостите сам срещу Донарума, който изби в корнер. Младият вратар бе блестящ и в 96-ата минута на седеминутното продължение, като спря Тиам останал сам срещу него, но и това не помогна на Милан да предотврати шокиращото поражение. Следващият кръг грандът гостува на Кротоне, а Емполи приема Сасуоло.СЪСТАВИТЕМАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА