Левски спря негативната си серия срещу шампионите на "Лудогорец Арена" (видео+галерия)

Дербито от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига между Лудогорец и Левски завърши без победител. Двата тима си разделиха по едно полувреме, но въпреки това не си отбелязаха гол. Срещата завърши 0:0, а "сините" играха последните 15 минути с човек по-малко, тъй като Мехди Бурабия бе изгонен за втори жълт картон.

През първата част Левски имаше основателни претенции за дузпа срещу Бабатунде Адениджи в 24-ата минута (видео), а секунди след това Димитър Пиргов не бе изгонен от Ивайло Стоянов за втори жълт картон.

Така "сините" прекъснаха серията си от пет поредни загуби в шампионата на "Лудогорец Арена". За последно столичани не допуснаха гол срещу "орлите" на техния стадион в първенството на 7 декември 2013 година, когато 26-кратните шампиони на България извоюваха единствената си победа в Разград. Лидерът в родния елит пък втори пореден мач не се разписа пред своя публика, след като отстъпи с 0:1 от Дунав (Русе) предния кръг. Въпреки това Лудогорец остана на върха с актив от 68 точки, докато столичани имат вече 55 точки, като заемат второ място.

Шампионите отново бяха без никакви български футболисти в състава си, като Йордан Минев, който се очакваше да бъде титуляр, изненадващо отпадна от групата. Така Георги Дерменджиев заложи на 11 чужденци, а седем от тях бяха бразилци, а след това влязоха още двама. Специалистът направи три промени от загубата срещу русенци. Кафу, Паломино и Анисе смениха Натанел, Игор Пластун и Мисиджан. Лукас Саша пък замени Натанаел в лявата зона на защитата.  Николай Митов направи две промени от разгрома с 5:0 над Локомотив (Пловдив). Бабатунде и Минев се завърнаха в стартовите 11, а Георги Костадинов и Станислав Иванов пропуснаха среща. Специалистът пък реши именно отдясно да атакува, като това се оказа ключово, тъй като през първото полувреме "сините" имаха инициативата и атакува по-сериозно. Домакините бяха видимо изненадани от сериозната преса, която налагаха столичани в схемата 4-1-4-1, където на върха на атаката бе Антонио Аниете.

Божидар Краев бе близо до попадение в шестата минута, но Ренан спаси. В 24-ата минута гостите поискаха дузпа. Бабатунде получи топката от Александров, като Анисе прибра крака си, но въпреки това спъна нападателя. Ивайло Стоянов не посочи бялата точка, а секунди след това Пиргов, който имаше вече жълт картон, фаулира отзад Кешерю. Реферът обаче не показа червен картон.

Левски стоеше по-добре, като пробва няколко удара, но встрани от целта. В 42-ата минута Ренан направи страхотно спасяване. Бабатунде стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на защитник и прехвърли бразилския страж, който направи крачка назад и със сетни усилия изби топката над горната греда.

На почивката капитанът на гостите Веселин Минев бе заменен от младия опорен халф Ивайло Найденов, тъй като бе получил травма в прасеца. Ветеранът получи през първата част картон, който го вади от срещата с Дунав. Това предизвика вътрешни рокади в състава на "сините", като Роман Прохазка отиде десен защитник, а Сашо Александров заигра отляво. Агитката на "орлите" пък опъна за първи път голяма хореография, която бе пусната от козирката на трибуна "Моци" . Втората част домакините вдигнаха оборотите, като "сините" трудно стигаха до противниковата врата, след като цяло първо полувреме имаха инициативата. Антон Огнянов смени Антонио Аниете в 65-ата минута, а в 71-ата минута Джонатан Кафу пропусна най-добрата възможност за "орлите". Нападателят стреля от 15 метра, но Николай Кръстев без особени проблеми спаси. Именно това бе първият удар във вратата на гостите.  Малко след това Бурабия бе изгонен. Халфът на столичани си вдигна крака срещу Кампаняро, като бе санкциониран с втори жълт картон. Оставащите минути "сините" изпитваха повече проблеми, но въпреки това в 83-ата минута Антон Огнянов стреля лошо от добра позиция.

Следващите минути Лудогорец натисна и завърши с няколко удара. Кешерю, резервите Вирджал Мисиджан и Жуниор Кишида, и отново Кешерю в рамките на четири минути пробваха изстрели към вратата на Кръстев, но без успех.

Младият Найденов се бореше с всички сили, въпреки че му бе разбит носа, но нови положения нямаше.

Така срещата завърши 0:0, като за първи път нямаше победител в дербито на "Лудогорец Арена" от влизането на разградчани в елита през лятото на 2011 година. Досега двата тима имаха едно 0:0 на "Георги Аспарухов" при откриването на новата трибуна през април 2016 година, както и едно в Разград, но в турнира за Купата на България през 2015 година, когато първият полуфинал завърши без попадения, а след това "сините" биха с гол в 93-ата минута. Левски остана с едва четири победи срещу "орлите", равенствата са три, а победите за Лудогорец в сблъсъците между "сини" и "зелени" за първенство са 10. Следващият кръг на Лудогорец излиза на "Българския армия" срещу ЦСКА-София, докато столичани приемат Дунав (Русе) на 21 април в битката за местата даващи право на участие в Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1):

Ренан; Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Густаво Кампаняро, Абел Анисе, Лукас Саша; Кафу, Марселиньо, Вандерсон; Кешерю

Старши треньор: Г. Дерменджиев

ЛЕВСКИ (4-2-3-1):

Николай Кръстев; Сашо Александров, Сърджан Лукин, Димитър Пиргов, Веселин Минев; Роман Прохазка, Мехди Бурабия; Франсис Нар, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи; Антонио Аниете

Старши треньор: Н. Митов

СЪДИЯ:

Ивайло Стоянов

СТАДИОН:

"Лудогорец Арена"

НАЧАЛО:

20:00 часа МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА снимки: Марин Маринов, Sportal.bg