"Черната котка" за Лудогорец прекъсна впечатляващата серия на "орлите" (видео)

Отборът на Лудогорец допусна домакинска загуба с 0:1 от Дунав в първи мач от плейофите на първата шестица. По този начин тимът от Русе прекъсна впечатляващата серия на българския шампион от 24 мача без поражение в Първа лига. Като цяло Дунав се превръща в кошмар за "орлите", тъй като възпитаниците на Георги Дерменджиев играят много трудно срещу този съперник. Единственото попадение в мача отбеляза Самир Аясс отблизо с глава в 45-ата минута.  Лудогорец контролираше събитията на терена, но като цяло в тима на Дерменджиев липсваше желание и агресия. Мачът изцяло протече в половината на гостите, но "зелените" нямаха никаква идея как да превземат вратата на своя опонент. Последният пас и завършващия удар от страна на играчите на Лудогорец бяха пълна катастрофа. От своя страна пък Дунав много рядко минаваше центъра. В защита обаче футболистите на Веселин Великов бяха безгрешни. Новакът в елита демонстрира отлична тактическа грамотност. Състезателите играеха близо един до друг, подсигуряваха се и не оставиха никакви пространства на домакините.  Първата опасност бе пред вратата на гостите. Вандерсон изведе Сисиньо на голова позиция, но защитникът не успя да се възползва от изгодната ситуация. В 27-ата минута Клаудио Кешеру нацели гредата. Сисиньо центрира отдясно, нападателят се извиси и отправи изстрел с глава, но за късмет на стража Антонов топката срещна десния стълб. Малко по-късно Вандерсон шутира отдалеч, но кълбото профуча встрани от вратата.В 45-ата минута Дунав шокира домакините. С първата си горе-долу добра атака Самир Аясс отбеляза. Футболистът бе оставен напълно непокрит и от няколко метра с глава опъна мрежата. Асистент на бившия футболист на ЦСКА бе Хубчев. През втората част Лудогорец се опита да обърне мача, но не успя да създаде нито едно чисто голово положение.Най-опасната ситуация бе в 64-ата минута, когато Жоао Пауло пробва късмета си с техничен удар, но топката профуча на сантиметри от гредата.Първа професионална лига, плейоф, 1 кръг:ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 0:10:1 Аясс 45 ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Натанаел, Сисиньо, Моци, Пластун, Кампаняро, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан, КешеруДУНАВ: Антонов, Джалилов, Милчев, Марем, Хубчев, Патев, Аясс, Ненов, Карагерен, Костадинов, МойециМИНУТА ПО МИНУТА