"Черната котка" за Лудогорец прекъсна впечатляващата серия на "орлите" (видео)

Отборът на Лудогорец допусна домакинска загуба с 0:1 от Дунав в първи мач от плейофите на първата шестица. По този начин тимът от Русе прекъсна впечатляващата серия на българския шампион от 24 мача без поражение в Първа лига. Като цяло Дунав се превръща в кошмар за "орлите", тъй като възпитаниците на Георги Дерменджиев играят много трудно срещу този съперник. Единственото попадение в мача отбеляза Самир Аясс отблизо с глава в 45-ата минута.

Лудогорец контролираше събитията на терена, но като цяло в тима на Дерменджиев липсваше желание и агресия. Мачът изцяло протече в половината на гостите, но "зелените" нямаха никаква идея как да превземат вратата на своя опонент. Последният пас и завършващия удар от страна на играчите на Лудогорец бяха пълна катастрофа.

От своя страна пък Дунав много рядко минаваше центъра. В защита обаче футболистите на Веселин Великов бяха безгрешни. Новакът в елита демонстрира отлична тактическа грамотност. Състезателите играеха близо един до друг, подсигуряваха се и не оставиха никакви пространства на домакините.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Вандерсон изведе Сисиньо на голова позиция, но защитникът не успя да се възползва от изгодната ситуация.

В 27-ата минута Клаудио Кешеру нацели гредата. Сисиньо центрира отдясно, нападателят се извиси и отправи изстрел с глава, но за късмет на стража Антонов топката срещна десния стълб.

Малко по-късно Вандерсон шутира отдалеч, но кълбото профуча встрани от вратата.

В 45-ата минута Дунав шокира домакините. С първата си горе-долу добра атака Самир Аясс отбеляза. Футболистът бе оставен напълно непокрит и от няколко метра с глава опъна мрежата. Асистент на бившия футболист на ЦСКА бе Хубчев.

През втората част Лудогорец се опита да обърне мача, но не успя да създаде нито едно чисто голово положение.

Най-опасната ситуация бе в 64-ата минута, когато Жоао Пауло пробва късмета си с техничен удар, но топката профуча на сантиметри от гредата.