Във Волфсбург пак дойде време за провал (видео)

Тъкмо след като беше записал три поредни победи, отборът на Волфсбург върна лошото настроение на "Фолксваген Арена" с домакинска загуба с 1:2 от Аугсбург в мач от 18-ия кръг на германския елит. По този начин изпадащите отново са опасно близо - на само 4 точки. Баварците пък са съседи на "вълците" и с днешния успех ги задминаха в класирането. Марио Гомес даде добро начало за Волфсбург с попадение още в 4-ата минута, което беше от засада, но съдиите не видяха. В 25-ата минута капитанът Диего Беналио сгреши при изритването на топката и позволи на Халил Алтънтоп да изравни.През второто полувреме Аугсбург усети, че може да накаже несигурните домакини и в 70-ата минута Доминик Коор се разписа след добро подаване отдясно. Малко преди края гостите пропуснаха да забият още един гол чрез Георг Тайгъл.След седмица баварците очакват Вердер (Бремен), а Волфсбург ще гостува на Кьолн, който днес разгроми Дармщат 98 с 6:1.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ