15-годишен носи успех на Локо Пд срещу тима на Стойчо Младенов

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 водения от българския старши треньор Стойчо Младенов казахстански отбор Кайсар в първата си контролна футболна среща по време на лагера в турския курорт Алания.Единственото попадение в срещата реализира Еяд Хамуд в 28-ата минута с удар от десетина метра след асистенция на Мартин Камбуров.Българите вкараха топката в мрежата на съперника и три минути по-рано, но попадението на Димо Бакалов беше неправилно отменено заради засада.В средата на втората част Кайсар получи отлична възможност да изравни от дузпа. Роберт Петров игра с ръка в наказателното поле, но Илко Пиргов спаси удара на Елжас Алтинбеков от бялата точка.Последваха пропуски на Димо Бакалов и Кирил Котев, а резервата Дани Кики удари напречната греда с шут от границата на пеналта десетина минути преди края.В самия край Бакалов се измъкна сам срещу вратаря, но не намери целта.Неприятната новина за старши треньора Едуард Ераносян беше контузията на Димитър Велковски, който напусна принудително още в петата минута, заменен от Ванчо Траянов. Следващата проверка на Локомотив е в събота срещу Словацко (Чехия).

Локомотив започна със следния състав: Кацарев, Шоко, Виданов, Везалов, Горанов, Велковски (5' Траянов), Йевтоски, Марчев, Бакалов, Хамуд, Камбуров

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Пиргов, Шоко, Котев, Тунчев, Везалов, Роберт Петров, Траянов, Йевтоски, Бакалов, Мартинович, Кики