Локомотив (София) се върна на победния коловоз

Отборът на Локомотив (София) се върна на победния път във Втора лига. След четири мача без успех “железничарите” стигнаха до три точки с 1:0 над Лудогорец II в двубой от 16-ия кръг на надпреварата. Единственото попадение падна от дузпа в началото на втората част. Точен бе младежкият национал Илия Димитров. В първите минути на срещата гостите от Разград бяха по-активни и на два пъти Денислав Александров бе близо до попадение, но единият му удар бе избит от вратаря на домакините Андрея Ефремов, а след това топката мина покрай вратата. Постепенно Локо взе инициативата, но до попадение преди почивката не се стигна. В началото на втората част Иво Иванов бе задържан в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа, която Димитров реализира. В средата на полувремето Иванов можеше да удвои, но пропусна сам срещу Даниел Наумов. Малко по-късно пък Мартин Станкев удари греда за домакините. В крайна сметка Локо не изпусна победата и се върна на правия път. В класирането тимът от Надежда е на втора позиция с 31 точки - на три от лидера Ботев (Враца). Дубълът на Лудогорец пък е с 20 точки на 11-о място.