Дузпа в края спаси лидера във Втора лига от загуба в Пловдив

С гол от дузпа в 87-ата минута лидерът във Втора лига Ботев (Враца) се спаси от загубата при гостуването си на Марица (Пловдив). Домакините поведоха в 71-ата минута в резултата, когато точен бе Свилен Щерев.

Малко преди последния съдийски сигнал обаче гостите от стадион “Христо Ботев” получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Домакините бяха недоволни от решението на арбитъра Вангел Вангелов, но то бе факт, а след последвалото изпълнение от бялата точка Спас Георгиев донесе точката за своя тим.

Издънката в Коматево съкрати преднината на Ботев (Враца) на върха в класирането. Тимът отново е първи, но вече с три точки аванс пред втория Локомотив, който победи с минималното 1:0 дубъла на Лудогорец.