Партизан помете Видеотон по пътя към групите на ЛЕ

Отборът на Партизан (Белград) спечели по абсолютно убедителе нначин реванша срещу Видеотон от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Сръбският гранд се наложи с 4:0 като гост в Унгария. Първата среща в Белград завърши без победител - 0:0, но днес Партизан доказа, че е по-добрият отбор и заслужено продължава напред."Гробарите" поведоха още в 6-ата минута, когато Тауамба получи извеждащ пас в наказателното поле и без забавяне стрлеля във вратата за 0:1.В 24-ата минута гостите удвоиха преднината си. Джерджевич бе изведен на скорост в пеналта и веднага подаде на Сума, който от движение прати топката в мрежата.В 35-ата минута резултатът вече стана класически. Партизан организира нова контраатака, Марко Янкович напредна отдясно и подаде около точката на дузпата за Джурджевич, който също записа името си сред голмайсторите.В 47-ата минута ситуацията за Видеотон стана още по-неприятна, след като Роланд Юхаш получи втори жълт и червен картон.В 87-ата минута Партизан довърши съперника с четвърти гол. Джурджевич получи пас с глава от Милетич, напредна и със силен удар оформи крайното 0:4.