Мечтата на Мъри се изпепели след порой от голове във вратата на Астана (видео)

Отборът на Станимир Стоилов - Астана, загуби с катастрофалното 0:5 при гостуването си на Селтик в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига. Момчетата на Мъри бяха пометени в Глазгоу от скоростните британци, които бяха безпогрешни при голови ситуации от малък ъгъл. След седмица казахстанският тим ще се опита да повярва в обрата. Ако Астана отпадне, ще влезе в групите на Лига Европа.Първото полувреме беше много динамично. В осмата минута Грифитс стреля с глава покрай гредата след хубаво центриране отдясно. В 22-ата Мужиков от състава на гостите реши да шутира от далечна дистанция, прати коварна топка, но вратарят внимаваше. В 32-ата Том Рогич направи слалом между двама, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл насочи към далечния ъгъл, където Постников не успя да изчисти, а довкара топката - 1:0 за “детелините”. Две минути по-късно Постников пропусна да се реваншира, след като насочи неточно с глава при корнер. В 42-ата Скот Синклер удвои резултата. Защитата на гостите сбърка и поднесе топката на Синклеър, който набра скорост и насочи по диагонала за 2:0. През втората част шотландският тим тръгна още по-устремено напред, докато момчетата на Станимир Стоилов играха припряно. В 60-ата минута Синклер направи 3:0, след като се измъкна на ръба на засадата и насочи хладнокръвно покрай вратаря. И след гола “детелините” движеха топката пред и в наказателното поле на казахстанския тим. В 79-ата Джеймс Форест нокаутира Астана за четвърти път. Шотландците матираха съперника на завидна скорост. Грифитс хитро чукна към връхлитащия Форест, който насочи безпощадно и много точно по диагонала. В 88-ата грифитс литна съперник в наказателното поле и насочи по диагонала за 5:0.Селтик - Астана 5:01:0 Постников (32-автогол)2:0 Синклер (42)3:0 Синклер (60)4:0 Форест (79)5:0 Грифитс (88)МИНУТА ПО МИНУТА