Най-интересното от Втора лига: голеада в Радомир, Локо (Сф) и Ботев (Вр) с поредни три точки

В истински голов спектакъл на стадиона в Радомир и след хеттрик на Джунейт Яшар отборът на Марица победи с 6:3 домакините от Струмска слава в среща от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Това бяха първи точки за сезона за славния пловдивски клуб, който до момента имаше в актива си три поредни загуби. На върха в класирането пък водачите Локомотив (София) и Ботев (Враца) не допуснаха грешки и спечелиха с минималното 1:0 съответно домакинството си на Монтана и гостуването си на Черноморец (Балчик). Оборище (Панагюрище) също продължава с доброто си представяне от началото на сезона, след като спечели с 2:0 гостуването си на Нефтохимик, а в друг сблъсък край морето Поморие и Ботев (Гълъбово) не успяха да си отбележат гол. Припомняме, че кръгът във второто ниво на родния футбол започна още четвъртък, когато първенецът в миналогодишното издание на Северозападната Трета лига Литекс спечели домакинството си на Созопол с 2:1.Втора професионална лига, сезон 2017/2018, IV-ти кръг:10 август, четвъртък, 20:30 часа:Литекс - Созопол 2:11:0 Йорданов 24'2:0 Баев 45' (авт)2:1 Зайденов 46' 12 август, събота, 18:00 часа:Струмска слава (Радомир) - Марица (Пловдив) 3:60:1 Яшар 7'0:2 Георгиев 9'1:2 Тасев 12'2:2 Тасев 36'3:2 Стоянов 55' (д)3:3 Яшар 60' (д)3:4 Игнатов 62'3:5 Игнатов 90'3:6 Яшар 90'Локомотив (София) - Монтана 1:01:0 Виячки 66'Нефтохимик - Оборище (Панагюрище) 0:20:1 Жако 42'0:2 Тончев 87' (д)Черноморец (Балчик) - Ботев (Враца) 0:10:1 Стоев 37'Поморие - Ботев (Гълъбово) 0:013 август, неделя, 18:00 часа:Несебър - Лудогорец 214 август, понеделник, 18:00 часа:Локомотив (Горна Оряховица) - Царско селоВременното класиране във Втора лига можете да видите тук!