Поморие с ценни три точки срещу съседите от Несебър

Отборът на Поморие записа изключително ценни три точки при домакинството си на Несебър в среща от 28-ия кръг на Втора професионална лига. Футболистите на Веселин Бранимиров спечелиха с 3:1 двубоя, който, по ирония на съдбата, се игра на градския стадион в Несебър, тъй като на техния в момента текат ремонтни дейности.Символичните домакини бързо решиха всичко в своя полза, след като до 34-ата минута имаха аванс от три гола. Първо Дженг Зиксянг си отбеляза автогол в 11-ата, а в 19-ата и 34-ата точен бе Ахмед Ахмедов. Почетното попадение за тима на Николай Жечев реализира Трайо Грозев, който се разписа шест минути преди края на мача.Със спечелените три точки Поморие събра 37 и в момента дели осмата позиция с дубъла на Лудогорец, на който му предстои домакинство на Оборище (Панагюрище). Несебър пък, който отдавна си осигури оцеляването в професионалния футбол, е непоклатим с 44 точки на четвъртата позиция.Снимка: "KotaSport"СТАТИСТИКА ОТ МАЧАВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ПОМОРИЕВСИЧКИ МАЧОВЕ НА НЕСЕБЪРКЛАСИРАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА