19-годишна слезе под 11 секунди на 100 метра

Туаниша Тери записа едно от най-бързите времена на 100 метра, регистрирани от атлетка под 20 години. Американката финишира за 10.99 секунди (+1.7 м/сек) на състезание в Торънс (САЩ). 19-годишната атлетка подобри с 0.17 сек личния си рекорд от 11.20 сек, постигнат в Аризона преди две седмици. Тери завърши на 0.07 сек пред Ашли Хендерсън, която по-късно спечели бягането на 200 м с 22.66 сек. Шампионката на САЩ на 200 м за 2015 г. Джена Прандини финишира трета на 100 м с 11.09 сек. Постижението на Тери я изравнява на четвърто място във вечната световна ранглиста под 20 години и я поставя на второ във вечната ранглиста на Северна Америка под 20 години. Тя остана само на 0.01 сек от Кандис Хил, която дължи континенталния рекорд под 20 години.  Майкъл Норман, който все още чака признаване на световния рекорд на 400 м в зала (44.52 сек), спечели бягането на една обиколка с личен рекорд на открито от 44.53 сек. В същата дисциплина при жените се наложи световната сребърна медалистка под 20 години Лина Ирби с лично постижение от 50.95 сек.  Олимпийската шампионка Бриана Ролинс-Макнийл триумфира на 100 м/пр с 12.43 сек (+1.5 м/сек), четвърти най-силен резултат в нейната кариера.  След като тази зима записа лични рекорди на 60 м (6.40) и на 200 м (20.55), световният бронзов медалист на 60 м Рони Бейкър прибави още едно лично постижение, след като спечели спринта на 100 м с 9.97 сек (+0.5 м/сек). Джеф Демпс завърши втори с 10.08 сек, а Чижинду Уджа остана трети със същия резултат. Снимка: iaaf.org