Димитър Бърдарски с титлата в многобоя на държавното по спортна гимнастика

Димитър Бърдарски от клуб А-Гим (София) спечели титлата в многобоя при мъжете на държавното лично-отборно първенство за Купа България по спортна гимнастика, което се провежда в зала "Строител" в Пловдив. Бърдарски събра сбор от 78.150 точки. Втори е Светослав Ангелов (ЦСКА) със 77.150 точки, а трети - Христос Маринов (Стрийт Уоркаут България) със 76.800 точки. Отборно при мъжете шампион стана А-Гим (София), следван от Стрийт Уоркаут България, ЦСКА и Черноморски юнак (Варна). При младежите и при юношите старша възраст отборно шампиони станаха тимовете на Черноморски юнак (Варна), а втори са състезателите от ЦСКА. Титлата в многобоя при младежите завоюва Георги Иванов (Торнадо, Търговище) със 74.45 точки, а след него останаха Радослав Рачев (Черноморски юнак) със 72.50 точки и Владимир Хантов (Левски Спартак 08) със 71.55 точки. Шампион в многобоя при юноши старша възраст стана Теодор Трифонов (Светкавица, Търговище) със 75.70 точки, а втори и трети са съответно Живко Стоянов (Черноморски юнак) със 70.40 точки и Бойко Иванов (Любчо Солачки) със 70.25 точки. Многобоят при жените, кадетките и девойките старша възраст е от 15.00 часа днес. Състезанията ще приключат след 19.30 часа. Утре от 9.00 до 14.30 часа са финалите на отделните уреди във всички категории.