Ферари(т)о "издуха" Локомотива на "Огоста" (видео)

Тежка "катастрофа" на Локомотив (София) на стадион "Огоста" в Монтана върна интригата за третото място във Втора професионална лига. Футболистите на Ферарио Спасов разгромиха с 4:0 столичните "железничари", а в герой за тях се превърна Иван Коконов, който реализира хеттрик. Локомотив доигра срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Емил Виячки (68') и капитанът Александър Бранеков (73'). С трите точки, прибавени пред собствена публика, Монтана събра 30 в актива си, върна си четвъртото място в класирането и се доближи на пет до Локомотив. Лидерите Ботев (Враца) и Царско село имат по 41 точки на сметката си.В първите десетина минути Локомотив (София) се опита да погледне смело към вратата на домакините, но след това тотално изгуби инициативата. Футболистите на Монтана имаха и игрово, и териториално превъзходство, което се отплати в 20-ата минута. След центриране отдясно Сергей Георгиев бе изпуснат от Манолас, изпревари защитника и вратаря Андрея Ефремов и реализира първото си попадение през настоящата кампания.Шест минути по-късно “сините” бяха близо до отбелязването на втори гол, след като Иво Иванов сгреши в центъра, Монтана организира бърза контраатака и прати топката в наказателното поле. Там Манолас и Ефремов не се разбраха в първия момент, но все пак бранителят успя да изчисти топката. До края на първото полувреме действията се развиваха предимно пред наказателното поле на “червено-черните”, които разчитаха основно на контраатаки.Четвърт час след подновяването на играта Локомотив постави под сериозно напрежение защитата на Монтана след центриране отляво. Въпреки че стигна в непосредствена близост до вратата на Василев обаче, тимът на Младен Додич не успя да нанесе удар. В 65-ата минута ситуацията съвсем се влоши за гостите, след като Емил Виячки получи втори жълт, респективно червен картон. Осем по-късно и капитанът Александър Бранеков го последва, като това тотално сломи съпротивата на “железничарите”. В 77-ата минута Борислав Балджийски пропусна чудесна възможност да сложи точка на спора, след като се освободи отдясно, напредна и навлезе в наказателното поле, но се забави твърде много, скъси ъгъла си и стреля право в тялото на Ефремов. Логичното все пак се случи три минути по-късно, когато Йорданов технично изведе Коконов зад защитата на столичани, Ефремов не се намеси убедително и бившият футболист на Черно море и Берое прати топката в мрежата му. В Заключителните секунди на срещата бързакът добави нови два гола на сметката си, вторият от които изключително красив, оформи хеттрика си и разгромното 4:0.Монтана - Локомотив (София) 4:01:0 Георгиев 20'2:0 Коконов 80'3:0 Коконов 86'4:0 Коконов 90'Монтана: 33. Василев, 23. Д. Георгиев, 3. Михов (к), 17. Колев, 55. Димитров, 13. Йорданов, 21. Айтов, 18. Тасев (11. Манолов 70'), 10. Балджийски (7. Рамадан 80'), 22. С. Георгиев (9. Илиев 83'), 77. КоконовСтарши треньор: Ферарио СпасовЛокомотив: 92. Ефремов, 23. Виячки, 66. Бранеков (к), 3. Манолас, 21. Контохристос, 6. Семерджиев, 77. Станкев (8. Слити 68'), 14. Иванов, 9. Ил. Димитров, 33. Том (11. Боримиров 88'), 20. Здр. ДимитровСтарши треньор: Младен ДодичЖълти картони: Йорданов, Д. Георгиев, С. Георгиев, Михов (Монтана), Бранеков, Виячки (Локомотив) Червен картон: Виячки, Бранеков (Локомотив)Главен съдия: Стефан Апостолов, СимитлиСтадион: “Огоста”, Монтана