Черно море приземи Спартак в мач с 27 тройки

Черно море Тича записа петата си победа в НБЛ. Варненският тим спечели много трудно срещу Спартак със 105:99 точки, като успехът бе изкован през последната част. Така "моряците" върнаха плевенчани в реалността, след като преди седмица гостуващия днес тим записа първата си победа за сезона, но днес остана на крачка от сензацията.За победителите Симеон Илиев и Цветолав Острев завършиха с дабъл-дабъл. Илиев записа 22 точки и 14 борби, а Острев 12 точки и 10 асистенции. Герасим Николов реализира 20 за Спартак, Уладзимир Кришевич вкара 17, а Георги Бързаков също завърши със 17, нанизвайки 5/6 в стрелбата от тройката. Гостуващия тим вкара общо 15 тройки от 30 опита, докато варненци завършиха с 12/24 от дистанция.Двата отбора изиграха интересна и равностойна първа част, като нито един от тимовете не успяваше да натрупа някакъв по-сериозен аванс. През първата четвърт резултатът бе изравняван 4 пъти, а в самия край гостите успяха да отбележат 6 срещу 2 точки и взеха частта с 27:23. Домакините изравниха резултата в самото начало на втората част. Играта продължи да е равностойна и оспорвана без някой от отборите да вземе сериозно предимство. Около 2 минути преди почивката гостите успяха да поведат с 6 точки в резултата, заради отличната си стрелба от зоната за три точки. На почивката резултатът бе 57:51 за отбора на Спартак. След почивката в играта на двата отбора имаше много брак. Стрелбата на гостите бе много слаба, което пък позволи на играчите на Черно море Тича след четири и половина игра да поведат в резултата - 60:59. Последваха три равенства, последното при 68:68, след което домакините поведоха и преди последната част авансът им беше 4 точки - 77:73. Домакините започнаха ударно последната част и набързо реализираха 8 срещу 0 точки за Спартак. Черно море Тича поведе с 12 точки при 88:76. След малко повече от четири минути игра през последната част капитанът на Спартак Герасим Николов напусна игра за пет лични нарушения. Гостите успяха да стопят пасива си до само 2 точки около 3 минути преди края, най-вече заради много грешки в атака на домакините. Черно море Тича много трудно успя да запази преднина и успя да измъкне победата със 105:99.ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 105:99 (23:27, 28:30, 26:16, 28:26) ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Цветослав Острев 12, Цветомир Куртев 2, Веселин Георгиев 18, Симеон Илиев 22, Драган Тубак 15 (Димитър Илиев 11, Венелин Христов 23, Велислав Гълъбов 2, Николай Николов) СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Николай Маринов 13, Милен Дудев 12, Герасим Николов 20, Константин Коев 13, Уладзимир Кришевич 17 (Георги Бързаков 17, Ивко Ивков 4, Цветан Тодоров)