Академик отстрани Берое, скандали в Стара Загора

Академик Бултекс 99  победи Берое с 81:79, след като дойде с аванс от 6 точки от първата среща. Мачът се реши главно от късата скамейка на беройци, както и от грешки на техни основни състезатели. Те стартираха с четири успешни стрелби от тройката в първите три минути, а след това и двата тима почти не допускаха голяма преднина на противника. Последната четвърт стартира със скандал между американския гард на Берое Майк ди Нуно и Димитър Димитров от Академик Бултекс, а Ди Нуно и след изгонването си продължи да буйства. Той си позволи дори да блъска в гърдите и един от съдийската бригада. Въпреки изгонването си, Ди Нуно завърши мача с 30 точки. 20 за гостите вкара Мартин Дурчев.БЕРОЕ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 79:81 (31:26, 15:22, 14:17, 19:16) БЕРОЕ: Майк Ди Нуно 30, Тихомир Желев 7, Николай Николов 8, Александър Янев 16, Тодор Тодоров 4 (Евгени Хаджирусев 14, Николай Титков, Евгени Василев) AКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Шакир Смит 9, Васил Бачев 13, Мартин Дурчев 20, Димитър Димитров 3, Никола Маравич 13 (Станислав Ваклинов 7, Адриян Секулов, Айзея Юмипиг 14, Манюъл Джонсън 2)