Атлетико стъпи на върха в Ла Лига

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:0 над Реал Сосиедад в мач от десетия кръг на Примера дивисион, играна на Wanda Metropolitano в испанската столица. Диего Годин (45) и Филипе Луиш (60) донесоха успеха за “червено-белите”. С победата Атлети временно изпревари Барселона и се качи на първата позиция преди утрешната среща между каталунците и Реал Мадрид. "Рохибланкос" станаха лидери само три дни, след като загубиха с 0:4 от Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига.

В 54-ата Пардо стреля в стената при много добра възможност от 20-метров пряк свободен удар. В 61-ата резервата днес Филипе Луиш отбеляза впечатляващ гол. Бразилецът финтира бранител в наказателното поле и с десния крак насочи топката към далечната сглобка. В 67-ата Диего Коща финтира Ариц Елустондо на скорост в наказателното и последва удар, отразен от Мигел Анхел Моя. До края победата на Атлетико не беше поставена под въпрос. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ