Байерн си свърши работата за две минути (видео)

Байерн (Мюнхен) не изигра най-силния си мач, но беше с класа над АЕК и заслужено се поздрави с победа с 2:0 в двубой от Група “Е” на Шампионската лига. С двоен удар чрез голове на Хавиер Мартинес (61’) и Роберт Левандовски (63’) германците решиха мача в Атина и вече имат 7 точки след три кръга. В другия мач от групата Аякс приема Бенфика. За АЕК това беше трето поражение и съставът е последен без актив.
Мюнхенци доминираха през цялото време, но им отне повече от час, за да стигнат до първото попадение. След това домакините не успяха да сторят нищо. @@@ Нико Ковач заложи на почти същия състав, с който Байерн започна срещу Волфсбург в изминалия кръг от Бундеслигата. Единствен Дейвид Алаба го нямаше в стартовите 11, а вместо него действаше Рафиня. Томас Мюлер и Жером Боатенг отново бяха на пейката, а Франк Рибери беше извън групата заради травма.Гърците заложиха на постройка 4-2-3-1 с взетият от Рома Есекиел Понсе на върха на атаката. И двата отбора заложиха на агресивно начало, но бързо се видя, че германците ще доминират поне във владението на топката. Първата опасност дойде в 10-ата минута, когато Серж Гнабри проби отляво и центрира, а Ариен Робен за малко се размина с топката. В 18-ата ситуацията се повтори, като този път Роберт Левандовски се гласеше да вкара първия гол, но в последния момент Дмитро Чигринский изби в корнер. В ответната атака домакините "показаха зъби", след като Понсе шутира много силно и застраши вратата на Мануел Нойер. Футболистите на Байерн пропиляха най-добрия си шанс за първото полувреме в 27-ата минута, когато Тиаго Алкантара открадна топката пред наказателното поле на АЕК, но после не успя да намери останалия сам Левандовски. Мюнхенци продължиха да са по-опасни и последваха шутове на Лева и Гнабри. В заключителните секунди на първата част Робен също проби опасно, но подаването му не беше точно. След почивката играта на двата отбора не се промени, но първата опасност дойде чак в 60-ата минута. А минута по-късна падна и първият гол. Хави Мартинес имаше шанса да завърши атака на Байерн с атрактивен шут от въздуха. @@@ И докато домакините се усетят, Байерн вкара още едно попадение само две минути след първото. Този път Левандовски беше точен на празна врата след подаване на Гнабри. В 66-ата полякът почти добави още един гол, но вратарят Баркас закова кълбото на голлинията. До края не се случи нищо интересно, защото футболистите на АЕК осъзнаха, че нямат никакъв шанс и дори едва играеха с кълбото. В следващия кръг на 7 ноември двата отбора пак ще се срещнат, но на "Алианц Арена".  МИНУТА ПО МИНУТА