Ботев Пд с трета поредна победа - куп пропуски и гол от засада спряха Черно море в Пловдив (видео)

Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа в първенството, след като спечели с 2:1 домакинството си на Черно море в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Канарчетата взеха преднина от два гола след точни изстрели на Антонио Вутов (21) и Стивън Петков (52), а Мартин Минчев върна едно попадение в 72-ата минута.Срещата можеше да завърши и по съвсем друг начин, ако моряците бяха вкарали част от положенията, които създадоха. През първото полувреме с два сериозни пропуска се отличи Радослав Василев, а към края на срещата сантиметри разделиха Ндонгала от това да донесе точката на своя тим. Също така и реферите ощетиха моряците, тъй като голът на Стивън Петков за 2:0 бе от засада.

В 89-ата минута варненци като по чудо не изравниха, когато Ндонгала засече с глава центриране от фаул, но стреля на сантиметри покрай лявата греда на Кайзер, който в тази ситуация изобщо не помръдна.

Така Ботев се утвърди в шестицата с 20 точки, колкото има и четвъртият Берое. Поражението пък изпрати Черно море на 9-то място с 15 точки.