Барса с неочаквана засечка на "Камп Ноу" (видео+галерия)

Ернесто Валверде направи множество промени с оглед сгъстената програма на "лос кулес". Лангле получи място до Жерард Пике в центъра на защитата, а в средата на терена се появиха Артур и Артуро Видал. Нападателната тройка остана непокътната: Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле. Наставникът на гостите Еусебио Сакристан подреди 5-3-2 с Порту и Кристиан Стуани в атака. @@@ Първата опасност стана факт в петата минута и беше пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. След изпълнение на корнер Бернардо Еспиноса беше оставен сам на втора греда и стреля с глава - в ръцете на германския вратар. В седмата Дембеле центрира остро по земя, но никой не стигна до топката. В 12-ата Лео Меси получи триково от Видал и се разходи по границата на наказателното поле, финтирайки няколко съперникови футболисти. Аржентинецът си освободи пространство и стреля прецизно по диагонала по земя. Стражът Ясин Буну плонжира и изби коварната топка с една ръка. @@@ "Блаугранас" се настаниха в половината на противника и опитваше да пробият отбраната с продължителни атаки по земя. В 19-ата Артуро Видал се пребори в наказателното поле и подаде около дузпата към свободния Меси, който с лекота отбеляза с удар по земята - 1:0. @@@ Две минути по-късно Луис Суарес се завъртя в наказателното и шутира - в ръцете на стража Буну. В 28-ата Суарес върна назад и Дембеле стреля от 23 метра - вратарят се справи без особени затруднения. Минута по-късно Алекс Гранел изведе Порту, той финтира Тер Стеген и насочи по посока на вратата, но Пике беше притичал навреме и изби на сантиметри от голлинията. @@@ Серхио Бускетс застана до Пике, докато Самюел Юмтити разгряваше. В 45-ата експерименталната защитна двойка на испанския шампион се пропука и допусна гол. Бускетс не скочи добре за висока топка, а Пике не тръгна напред и позволи на Стуани да овладее и да навлезе навътре. Уругвайското острие напредна и технично преодоля Тер Стеген от седем метра - 1:1. @@@ На почивката Ернесто Валверде пусна Юмтити и извади Усман Дембеле. В 48-ата Артур се включи в наказателното поле и стреля с глава, насочвайки в обсега на вратаря. Минута по-късно Пике изведе по прекрасен начин Нелсон Семедо, който подаде за Луис Суарес, но уругваецът не съумя да насочи в очертанията на вратата и спечели само корнер. В 58-ата Тер Стеген показа, че следи играта и излезе на 30-ина метра от вратата си, за да парира с тяло Порту. В същата минута Валверде направи двойна смяна, пускайки Иван Ракитич и Филипе Коутиньо. В 60-ата Меси нацели напречната греда в непосредствена близост до сглобката след прекрасен фалцов пряк свободен удар. Две минути по-късно Меси затрудни вратаря след нов удар от фал. @@@ В 63-ата барселонци успяха да изравнят. Меси подаде към Луис Суарес на първа греда, той вдигна топката, а Жерард Пике успя да надскочи всички, за да отбележи за 2:2. В 69-ата почти целият отбор на жиронци се нареди на стената в опит да попречи на Меси да стреля от фал. Лео се подхлъзна при изпълнението, но въпреки това прехвърли стената, макар да не затрудни вратаря. Барселона не изпълни задачата си тази вечер, а и изхаби доста сили заради ранния червен картон. В сряда вечер момчетата на Валверде гостуват на последния Леганес в двубой от междинния кръг в Испания. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ