Атлетико наказа Арсенал в шоу на пропуските от бялата точка (видео)

В 39-ата Лаказет стреля по земя към далечния ъгъл, Облак протегна ръка и изби. Нелсон беше на чудесна позиция, но незнайко как би над вратата. В 41-ата Анхел Корея проби по аутлиния и центрира към Лусиано Вието, който сложи главата си и отбеляза от десет метра - 1:0. Кевин Гамейро не успя да играе с топката, а може би и беше в засада. Така въпреки по-активната игра на британците преди почивката "лос колчонерос" се оттеглиха към съблекалните с аванс. В 58-ата Атлетико създаде суматоха в наказателното поле на своя съперник. Никой обаче не намери пътя към мрежата, а при единия удар се намеси Петер Чех. Очаквано и Емери, и Симеоне направиха редица смени след почивката с цел да изпробват всички момчета. В края на срещата англичаните по-често атакуваха и изпълниха няколко корнера в търсене на късно попадение. Атлетико Мадрид - Арсенал 1:1 (3:1 при дузпите) 0:1 Вието (41) 1:1 Роу (47) При дузпите 0:0 Анхел Корея изпуска 0:0 Мхитарян изпуска 1:0 Родри вкарва 1:0 Морено пропуска 1:0 Уилкок пропуска 1:1 Мейтлънд-Найлс вкарва 2:1 Виктор вкарва 2:1 Еди Нкетя пропуск 3:1 Адан вкарва Стартови състави Атлетико: Облак; Хуанфран, Монтеро, Моя, Олабе; Анхел Корея, Томас, Родри, Хоакин; Гамейро, ВиетоАрсенал: Лено; Белерин, Мустафи, Холдинг, Колашинац; Рамзи, Гендузи, Нелсон, Смит Роу; Обамеянг, Лаказет ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК