Лудогорец бие, Шверчок разплака руснаци с рецитал (видео+галерия)

Наставникът на "орлите" Пауло Аутуори заложи на игрова схема 4-2-3-1, като на вратата започна аржентинецът Хорхе Броун. В атака стартира Шверчок, на когото по крилата помагаха Джоди Лукоки и Жоао Пауло. Зад тарана бе разположен младата надежда Доминик Янков. В средата на терена Аутуори пусна друг младок - Ивайло Климентов, който си партнираше с опитния Лукас Саша. Рафаел Форстър и Георги Терзиев държаха средата на отбраната, а в крайната защитна линия започнаха Цветомир Панов и Димо Бакалов.@@@ В първия половин час футболистите на двата отбора заложиха на обходни действия, маневрирайки около наказателните полета. Това доведе до скука пред двамата вратари - Броун и Виталий Гудиев. Едва в 27-ата минута се случи нещо интересно пред руската рамка. Панов направи добър пробив отдясно, последва центриране и колеблива намеса на Гудиев. Топката попадна у Янков, който можеше да открие резултата от чиста позиция. Младият халф обаче не успя да уцели вратата и нулевото равенство се запази. Само за малко.В 36-ата минута нова акция отдясно донесе радост на българския тим. Този път по крилото се спусна Лукоки, който намери на идеална позиция Шверчок. Полякът нямаше нужда от повече и с премерен удар матира руския вратар - 1:0. @@@ В 44-ата минута Аюб Бацуев можеше да изненада Броун на вратата на Лудогорец с чудесен изстрел от далечно разстояние. "Капещият лист" обаче се спря в горната греда и преднината на българския шампион се запази.Второто полувреме започна вяло, но това не спря "орлите" да отбележат втори гол. В 57-ата минута Жоао Пауло намери Шверчок от дълбочина, централният нападател финтира майсторски бранител на Ахмат и покачи - 2:0 за Лудогорец! @@@ Десетина минути след това обаче руският състав намали резултата. След центриране от фаул и удар към вратата на Броун, топката рикошира в крака на Форстър и попадна у Митришев, който отблизо я мушна в мрежата.В 81-ата минута Шверчок отново имаше думата. Голмайсторът намери с прецизен изстрел долния ляв ъгъл на вратата - 3:1 за "орлите".В последната минута младият Светослав Ковачев нацели гредата с техничен удар по тревата. Така при 3:1 за Лудогорец дойде последният съдийски сигнал.   Лудогорец - Ахмат 3:11:0 Шверчок (36)2:0 Шверчок (57)2:1 Митришев (68)3:1 Шверчок (81) Лудогорец: Хорхе Броун, Цветомир Панов, Рафаел Форстер, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Ивайло Климентов, Лукас Саша, Жоао Пауло, Доминик Янков, Джоди Лукоки, Якуб Шверчок. Ахмат: Виталий Гудиев, Ризван Уциев, Родолфо Биспо, Анхел Вилкер, Олег Иванов, Одисе Роши, Антон Швец, Раванели Ферейра, Аюб Бацуев, Заур Садаев, Магомед Митришев.