Етър надигра Ботев (Пловдив) и се настани удобно в първата шестица (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) записа важен успех с 1:0 над Ботев (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за домакините се превърна Румен Руменов, който заби единственото попадение на стадион "Ивайло". С този успех играчите на Красимир Балъков се настаниха удобно в първата шестица. "Болярите" вече имат аванс от три точки пред Черно море и са само на две от петата позиция, която се заема от "канарчетата". Първият удар в сблъсъка дойде в 12-ата минута, когато Флорент Боджадж запази топката пред наказателното поле и с добър пас наляво намери Румен Руменов непокрит на добра позиция. Халфът спря топката и опита подаване, но Кристиян Димитров успя да се справи със ситуацията и да изчисти кълбото в ъглов удар.Малко по-късно Аласана Мане опита труден изстрел от далечна дистанция, но топката прелетя далеч от целта. В 21-ата минута Тодор Неделев шутира, но халфът на “канарчетата” не се справи по най-добрия начин и топката излезе в аут. Три минути по-късно Венцислав Василев засече с глава центриране на Мане от фаул, но бранителят не затрудни Кайзер.Най-чистото положение за домакините се откри в 28-ата минута пред Румен Руменов. Димо Атанасов се включи отляво и центрира, а бранител на “жълто-черните” не изчисти добре. Коженото кълбо се озова в Мане, който майсторски намери Руменов. Атакуващият футболист на “виолетовите” получи топката на перфектна позиция, но младият играч нацели напречната греда.Все пак логичното се случи в 44-ата минута, когато Иван Стоянов навлезе отляво в наказателното поле, пребори се с Джонатан Перейра и върна кълбото от аутлинията към границата на малкия пеналт, а оттам Румен Руменов не сбърка. Халфът заби своя трети гол от началото на сезона в елита.

В 52-ата минута Димо Атанасов се намеси перфектно. Играчите на Ботев направиха добра контраатака. Вутов намери Перейра на фланга. Крайният бранител стигна до пеналта и центрира по тревата към Стивън Петков, но в последния момент Атанасов изби с шпагат топката в корнер.В 63-ата минута Лъчезар Балтанов отправи опасен удар, който профуча на сантиметри от дясната греда. В 82-ата минута Перейра напредна по десния фланг и опита центриране. Изпълнението му обаче се превърна в неочакван удар, който полетя към вратата, но Христо Иванов успя да улови топката.Минута преди края на редовното време резервата Кристиян Добрев бе близо изравнителния гол. Младият футболист пробва да центрира в наказателното поле. Опитът му прехвърли стража на "виолетовите", но коженото кълбо бе избито от голлинията от Иван Скерлев. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка на стадион "Ивайло".В следващия кръг Етър гостува на Черно море, а “канарчетата” приемат Берое в битката за Тракия.ППЛ - 16 кръг:

ЕТЪР - БОТЕВ (ПД) 1:01:0 Румен Руменов (44')ЕТЪР: 1. Иванов, 21. Василев, 16. Гълъбов, 14. Скерлев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 6. Мане, 8. Руменов, 73. Стоянов, 10. Батрович, 88. Боджадж