Преди точно 19 години Рекоба вкарва този фантастичен гол (видео)

На този ден преди 19 години Алваро Рекоба става автор на един от легендарните голове в Серия “А”. Това се случва при разгромната победа на Интер с 6:0 срещу Лече в мач от Серия “А” през сезон 1999/00 на “Джузепе Меаца” в Милано.

Рекоба, който сменя Роналдо в 59-ата минута, реализира последното попадение в двубоя. В 65-ата минута уругваецът майсторски се освобождава от защитник на Лече и хладнокръвно преодолява вратаря на гостите. Преди него по един гол за “нерадзурите” в паметната среща отбелязват последователно Григорис Георгатос (2), Хавиер Санети (12), Владимир Югович (38), Иван Саморано (45) и Роналдо (50-дузпа). Рекоба носи фланелката на Интер между 1997 и 2008 година (през 1999 играе за кратко под наем във Венеция, а през сезон 2007/08 е преотстъпен на Торино - б.р.). В кариерата си "Китаеца" има 216 мача и 64 гола в италианската Серия "А".