Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите

Тази вечер се изиграха последните 7 мача от груповата фаза в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. От българска гледна точка най-важни бяха резултатите в двубоите от Лига "С", тъй като от тях зависеше издигането на националния отбор в трета урна за жребия на евроквалификациите. Очаквано Сърбия разгроми Литва с 4:1 и спечели група 4. В другите мачове от групата Румъния постигна победа с 1:0 над Черна гора и остана на второ място. В група 1 Шотландия победи у дома Израел с 3:2 и също спечели групата си.

В очаквания с най-голям интерес двубой Швеция победи Русия с 2:0 и си осигури промоция за Лига "А".

Подобна беше и ситуацията в мача от Лига "С" между Шотландия и Израел. "Гайдарите" спечелиха с 3:2 и се качиха в Лига "В".

В Лига "А" Португалия и Полша завършиха 1:1 в мач без значение за крайното класиране. Португалците вече си гарантираха участие във финалната четворка, а Полша е на последно място и ще изпадне.

В Лига "D" важният мач между Косово и Азербайджан завърши с разгромна победа с 4:0 за балканците, които си осигуриха промоция за Лига "С".

Лига на нациите:

Лига "А":

Португалия - Полша 1:1 1:0 - Андре Силва 33 1:1 - Милик 66-дузпа МИНУТА ПО МИНУТА

Лига "В":

Швеция - Русия 2:0 1:0 - Линдельоф 41 2:0 - Берг 72 МИНУТА ПО МИНУТА

Лига "С":

Черна гора - Румъния 0:1 0:1 - Токудеан 44 МИНУТА ПО МИНУТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК Сърбия - Литва 4:1 1:0 - Жулпа 51-автогол 2:0 - Митрович 58 2:1 - Петравичиус 64 3:1 - Прийович 71 4:1 - Ляич 74 МИНУТА ПО МИНУТА Шотландия - Израел 3:2 0:1 - Кайал 9 1:1 - Форест 34 2:1 - Форест 43 3:1 - Форест 64 3:2 - Захави 75 МИНУТА ПО МИНУТА

Лига "D":

Косово - Азербайджан 4:0 1:0 - Зенели 2 2:0 - Зенели 50 3:0 - Рахмани 61 4:0 - Зенели 76 МИНУТА ПО МИНУТА Малта - Фарьорски острови 1:1 0:1 - Йонсен 3 1:1 - Корбалан 4 МИНУТА ПО МИНУТА