Левски разпиля Ботев (Пд) след груба грешка на Митрев (видео+галерия)

Отборът на Левски показа, че е жив и вярва в титлата, след като отпадна от турнира за Купата на България през седмицата. "Сините" разпиляха Ботев (Пловдив) с 4:1 в най-интересния сблъсък от

14-ия кръг

на

Първа лига

. За пореден път през този месец малко под 10 000 зрители пристигнаха на стадион "Георги Аспарухов", за да подкрепят столичани, които изиграха много силен мач и напълно заслужено се върнаха временно на върха.

Голмайсторът на първенство Станислав Костов (29, 55) отбеляза дежурните си два гола, а Кали Тиам (51) и Давиде Мариани (74) също се разписаха във вратата на "канарчетата". Антонио Вутов пък изравни в 45-ата минута, след като Божидар Митрев направи поредната си кошмарна грешка през 2018 година. През втората част столичани разбиха своя противник, като за първи път от 2009 година отбелязаха четири попадения във вратата на най-стария клуб в България. @@@ Успехът беше 11-и за 26-кратните шампиони, които имат вече 34 точки, а Ботев остана на пето място с 23 точки, след като спряха серията си от четири поредни победи.