Левски удари Ботев (Пд), Мариани изригна и може да се сбогува със "сините" (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в първото си домакинство за този сезон в мача от третия кръг на efbet Лига. Двубоят бе дебют на Петър Хубчев пред синята публика, която беше наказана да гледа успеха с 2:0 над Ружомберок на "Герена". Героят за тима за пореден път през този сезон се казва Давиде Мариани, който отбеляза първите две попадения. Той се разписа в 10-ата и 51-ата минути, а между тях Еберт Кардосо в 45-ата изравни. Иван Горанов пък оформи крайния успех за 26-кратните шампиони в 80-ата минута. Интересното е, че превръщащият се в звезда в селекцията на Хубси Мариани, който беше изпратен с аплодисменти от публиката в 85-ата минута, може да е изиграл и последния си мач за клуба, научи Sportal.bg. Агентът му е в България, като преговаря с ръководството за евентуален трансфер, който се очаква да бъде финализиран съвсем скоро. Все пак има малка вероятност голаджията на столичани през тази кампания да играе в реванша с АЕК (Ларнака) през този четвъртък, след което да напусне. След мача обаче стана ясно, че халфът си е взел довиждане с отбора и е прибрал личния си багаж.
@@@ Левски има вече седем точки в първенството, докато "канарчетата" останаха с четири, както и без успех срещу "сините" в София от 1997 година. Равенството през пролетта на "Герена" пък беше прекъснало серията им от 21 поредни загуби.