Бивш нападател на Лацио наказа Ботев (Пд) в Турция (видео)

Ботев (Пловдив) загуби от Слован (Либерец) с 0:2 в третата проверка на "канарчетата" на турска земя. Точен за чехите на два пъти бе бившият футболист на Лацио Либор Козак, който се разписа в 6-ата и 29-ата минута. "Жълто-черните" мериха сили със седмия във временното класиране на чешкото първенство на терена на спортния комплекс Зеки Арслан Демирчи в Сиде.

В първите си две проверки на турска земя пловдивчани записаха две равенства - срещу Радник Сурдулица (1:1) и Пяст Гливице (0:0).

Футболистите на Слован (Братислава) поведоха още в 6-ата минута на срещата с гол на бившия на играч на Лацио Либор Козак. Нападателят получи топката на празна врата от Матей Хубс и не сбърка. В 17-ата минута Антон Карачанков получи добър пас от Джонатан в средата на терена, нагласи си топката и стреля, но топката прелетя над напречна греда. Още в 23-ата минута наставникът на Ботев Николай Киров прибегна към принудителна смяна. Терена напусна Джонатан, заменен от Васил Шопов.

В 29-ата минута Либор Козак вкара за втори път топката във вратата на Иван Чворович. Новото попълнение на Слован (Либерец) бе на точното място в точното време при центриране от левия фланг, което друг негов съотборник отклони право в крака на нападателя, оставен свободен от защитата на "канарчетата". В 41-ата минута Антон Карачанаков навлезе остро в наказателното поле на чехите, но стреля в аут.

В 55-ата минута голмайсторът Козак бе изведен зад защитата на "канарчетата", но Даниел Кайзер с една ръка изби в ъглов удар. Десет минути по-късно отново Кайзер предотврати сигурен гол в собствената си врата, парирайки удар с глава на Роман Поточни. В 69-ата минута Кайзер парира далечен удар на футболист на Слован (Либерец). В 84-ата минута силен удар на Ян Азлер премина над напречната греда.

БОТЕВ – СЛОВАН 0:2

0:1 Козак (6) 0:2 Козак (29)

БОТЕВ: Иван Чворович, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Кристиан Добрев, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Атанас Зехиров

СЛОВАН: Филип Нгиен, Мърфи Дорли, Михал Фукала, Матей Хубс, Тарас Качараба, Ондрей Карафят, Камсо Мара, Алеш Нешицки, Якуб Пешек, Либор Козак, Филип Оршула