Витоша започна със загуба контролите в Турция

Витоша (Бистрица) отстъпи с 1:2 на беларуския Шахтьор (Солигорск) в контролна среща, която се игра в лагера на българския отбор в Сиде (Турция). След като изоставаха с два гола през втората част, момчетата на Росен Кирилов стигнаха само до почетно попадение на Михаил Петров 12 минути преди края.В първите 15 минути "тигрите" изпуснаха две много добри положения за гол чрез Кутев и Христов. Постепенно и беларусите започнаха да атакуват опасно и така до края на полувремето и двата отбора направиха няколко добри атаки и бяха близо до гол. Витоша обаче продължава да бъде по-опасният в атака, като стражът на Шахтьор спаси страхотни удари на Садула, Цанков и Христов.Осем минути след началото на втората част Шахтьор поведе с 1:0 благодарение на попадението на Хвачински. Малко след подновяването на играта Долапчиев пропусна да изравни. Половин час преди края на мача в Сиде започна да вали проливен дъжд. И точно в този момент Козлов направи 2:0 за отбора на Шахтьор (Солигорск). Михаил Петров вкара за 1:2 в 78-ата минута и така оформи крайния резултат.