Лудогорец продължава със загубите в Турция (видео)

Лудогорец допусна трето поражение в четвъртата си контрола на турска земя, след като днес загуби с 0:1 от Лехия. Единствено попадение за лидера в полското първенство вкара Суховски в 73-ата минута.
И в този двубой орлите се представиха доста под възможностите си. Футболистите на Антони Здравков не направиха почти нищо градивно в атака, а почти всичките им удари минаваха на метри от целта. В защита пък отново допуснаха груби индивидуални грешки и логично загубиха проверката. На посредствено ниво в поредна контрола играха едно от новите попълнения - Адриан Попа, завърналият се след дълго лечение на контузия Драгош Григоре и каращият проби 20-годишен бразилец Рибейро, който обаче в епизодични моменти загатва, че има добри качества. Единствения светъл лъч бе вратарят Пламен Илиев, който до смяната си в 71-ата минута демонстрира стабилна игра и не допусна дори минимална грешка при своите отигравания.Двубоят стартира с удар на Натанаел, който не затрудни стража на поляците. В 20-ата минута Лехия застраши вратата на "орлите". Пайшао бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава, който за късмет на Пламен Илиев профуча над напречната греда. Лудогорец отговори в 31-ата минута. Димо Бакалов се завъртя в близост до наказателното поле и шутира без подготовка. Стражът на Лехия изби, но при добавката Жоао Пауло не успя да отбележи под ъгъл. В 37-ата минута двата отбора се сдърпаха на терана, след като Марселиньо бе фаулиран от състезател на полския тим, но напрежението бързо утихна. В 41-ата минута Лехия създаде опасно положение пред Пламен Илиев. Мак центрира остро и Собиех засече отблизо топката с глава, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб. ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХИЯ 0:10:1 Суковски 73  ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 6. Натанаел, 30. Моци, 2. Форстър, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо, 10. Кампаняро, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 37. Жоао Пауло (резерви: Попа, Григоре, Горалски, Вандерсон, Наумов, Кешерю, Дяков, Лукоки, Сисиньо)ЛЕХИЯ: Куциак, Младенович, Аугустин, Налепа, Фила, Кубицки, Лукашик, Маковски, Пайшао, Собиех, МакРезерви: Аломерович, Возняк, Нунеш, Витория, Левандовски, Димерски, Хараслин, Липски, Сопочко, Михалак, Суковски, Викри, Миколайевски, Чегиелка, Петк, Арак