ЦСКА-София надви Ботев Пд, но за трета поредна година е в подножието на върха (видео)

След гол на Жоржиньо в 90-ата минута ЦСКА-София спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) в мач от последния кръг на Първа лига, но успехът не бе достатъчен на червените да триумфират с титлата на България. Домакините се нуждаеха от победа в своя двубой и загуба или равен на Лудогорец срещу Черно море в Разград, но орлите спечелиха с 4:1 и така завършиха сезона с точка преднина пред втория ЦСКА-София. За червените това бе трети пореден сезон, в който остават в подножието на върха. Иначе канарчетата бяха дошли на "Армията" без част от титулярите си - Кристиян Димитров не попадна в групата, а Антонио Вутов изтърпяваше наказание. В началото на втората част пък наставникът на канарчетата Николай Киров смени опитните Ничев и Неделев, а в игра се появиха младите Запро Динев (19 г.) и Станислав Шопов (17 г.), които се присъединиха към 18-годишния титуляр Кристиан Добрев.@@@
МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАГЛЕДАЙТЕ ТУК!