Челси се доближи до завръщане в Шампионската лига (видео)

Челси е много близо до завръщане в Шампионската лига. Тимът на Маурицио Сари спечели с 3:0 домакинството си на Уотфорд и се изкачи на трето място в класирането. “Сините” нанесоха решителен удар в рамките на три минути в началото на второто полувреме, след като гостите имаха предимство и пропуснаха няколко възможности в първия половин час на мача.Рубен Лофтъс-Чийк, който влезе на мястото на получилия контузия Н’Голо Канте още в десетата минута, откри резултата, а малко по-късно Давид Луис направи 2:0. Гонсало Игуаин оформи крайния резултат. Челси демонстрира сериозни колебания и в началото на двубоя с Уотфорд. Гостите започнаха агресивно и създадоха няколко сериозни положения пред вратата на Кепа. В шестата минута удар на Деулофеу мина покрай гредата. Малко по-късно Дийни отправи прекрасен удар с глава, но вратарят на лондончани успя да отклони топката в гредата. Ситуацията за тима на Маурицио Сари стана по-неприятна още в десетата минута, когато се наложи Нголо Канте да напусне терена поради контузия. Той бе заменен от Рубен Лофтъс-Чийк.
1:0 - Лофтъс-Чийк (48) 2:0 - Давид Луис (51) 3:0 - Игуаин (75) СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕПРОГРАМАТА НА ЧЕЛСИПРОГРАМАТА НА УОТФОРД