Нов гол на Гълъбинов приближи тима му до плейофите за Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов отново се разписа за Специя и беше в основата за успеха с 2:0 в домакинството на Кротоне от 37-ия кръг на Серия "Б". 30-годишният таран започна титуляр и игра през всичките 90 минути. В 25-ата минута той засече центриране отляво и с глава от няколко метра даде аванс на "бианконерите". Голът беше негов шести през тази кампания и четвърти през 2019 година. Малко преди края на мача резервата Бидауи оформи крайното 2:0 за Специя. Мароканецът беше точен в 81-ата минута. Така Специя прекъсна серията си от три мача без успех, като продължава да бъде в зоната на плейофите.  Кръг преди края Гълъбинов и компания имат актив от 51 точки, заемайки шеста позиция, преди изиграването на всички мачове от кръга.

В последния кръг от първенството Специя гостува на Лече, който има нужда от победа, за да се изкачи директно в Серия "А".