Фиорентина се отлепи от дъното за сметка на Сампдория (видео)

Отборът на Фиорентина постигна първа победа за сезона, след като надви Сампдория с 2:0 като домакин в двубой от междинния пети кръг в Серия “А”. Така тимът се измъкна от последното място в класирането, пращайки там именно днешния си съперник.Херман Песея откри резултата за “виолетовите” в 31-ата минута, засичайки с глава чудесно центриране на Франк Рибери. В 54-ата минута “моряците” останаха с намален състав заради втори жълт и съответно червен картон на Жейсон Мурийо за фаул срещу Гаетано Кастровили. Федерико Киеза веднага се възползва от това и в 57-ата минута след прекрасен извеждащ пас на Далберт младият нападател с мощен шут удвои аванса на домакините. До края на мача силите на гостите стигнаха единствено за почетен гол, дело на Федерико Бонацоли в 79-ата минута.

Така Фиорентина се изкачи на 15-ото място с 5 точки, докато Сампдория се свлече на дъното с едва 3 пункта от 5 мача.