Двама от титулярите на Ирландия извън тима за България

Голмайсторът на Ирландия при равенството 1:1 с Швейцария
Дейвид Макголдрик, както и дясното крило на тима Калъм Робинсън, са аут за мача с България. Те останаха в клубния си тим Шефилд Юнайтед, за да се възстановяват от травми в рамото и бедрото. Двамата бяха титуляри в селекцията на Мик Маккарти в европейската квалификация на " Авива Стейдиъм" миналия четвъртък, която остави ирландците на върха в класирането в група "Д" с 11 точки.Както е известно, България гостува в Дъблин в приятелска среща във вторник от 21:45 часа. Тимът на домакините от вчера се готви за мача с "лъвовете", след като преди това получи един ден почивка след срещата с швейцарците.Целият отбор и селекционера Маккарти наблюдаваха заедно вчерашната квалификация между Грузия и Дания (0:0), като играчите се радваха на равенството в Тбилиси, което ги остави на първо място. Опитният специалист обаче не изпадна в еуфория, като заяви, че грузинците са много добър тим, който Ирландия трябва да победи в тежкото гостуване през октомври, ако иска да продължи да мечтае за класиране на Евро 2020.Маккарти обяви, че със сигурност срещу България ще даде шанс на играчите, които седят на пейката в първите пет мача от квалификациите.