Ботев (Вр) продължава към 1/4-финалите за Купата

Отборът на Ботев (Враца) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи лесно с 4:0 тима на Кариана (Ерден) в мач от 1/8-финалите. Възпитаниците на наставника Антони Здравков си свършиха работата още през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения във вратата на Павел Станев. Първият гол за врачани падна още в третата минута, а негов реализатор бе Венцислав Керчев. В 25-ата минута Петър Атансов удвои, а в 37-ата Доминик Янков направи резултата класически. През второто полувреме Ботев отново бе по-активният отбор на терена, като достигна и до четвърти гол в самия край на мача. Доминик Янков получи подаване от Михайлов на границата на пеналта и с мощен удар реализира за 4:0. За Ботев в титулярния състав попадна и Валери Божинов, който обаче не успя да се разпише. БОТЕВ (ВР) - КАРИАНА 0:0Стартови състави:БОТЕВ: Христо Митов, Андреас Васев, Валери Божинов, Венцислав Керчев, Деян Иванов, Доминик Янков, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Мирослав Будинов, Петър Атанасов, Христо Златински КАРИАНА: Павел Станев, Георги Георгиев, Николай Дичев, Георги Търтов, Мартин Николов, Ивелин Илиев, Християн Илиев, Евгени Игнатов, Ангел Бастунов, Владимир Милчев, Реджеб Халил