Селекционерът на Парагвай: Можеше да победим с повече (видео)

Черната серия на България продължава (видео+галерия)

Селекционерът на Парагвай Едуардо Берисо похвали своите футболисти за показаното от тях при победата с 1:0 над България в контрола на “Васил Левски”. “През по-голямата част от времето притежавахме топката, контролирахме играта - коментира наставникът. - Това беше и нашата идея - да пресираме, да не оставяме отбора на България да играе. И, разбира се, да сме агресивни при отнемане на топката. Доволен съм, защото това се получи през по-голямата част от мача. Това беше нашата идея и се радвам, че се получи през голяма период от мача. Разбира се, искам да отбележа пропуските, които направи нашият отбор, и многото добри слизания по крилата. Излизахме сами срещу вратаря, можеше да постигнем и много по-добър резултат, но като цяло съм щастлив. Доволен съм от победата, но още по-доволен съм от начина, по който я постигнахме - бяхме агресивни по целия терен, активни в единоборствата за отнемане на топката и играхме като цяло по начина, по който искам да виждам нашия отбор". Мигел Алмирон вкара гола за южноамериканците след час игра.