Поредна победа и Байерн вече е на осминафиналите в ШЛ (видео)

В първия си мач след раздялата с Нико Ковач тимът на Байерн (Мюнхен) надви Олимпиакос с 2:0 у дома и вече е осминафиналист в Шампионската лига. Германците имат 12 точки от четири кръга в група “В”, а гръцкият съперник е последен с 1 пункт. Другите два отбора в групата са Цървена звезда и Тотнъм. Под ръководството на временния треньор Ханзи Флик баварците изобщо не впечатлиха с изявите, като особено през първата част бяха много инертни. Все пак след почивката те се разиграха и стигнаха до триумфа след попадения на Роберт Левандовски (69’) и Иван Перишич (89’). В Мюнхен вече започват да мислят за дербито с Борусия (Дортмунд) в събота. Горетцка отправи първия опасен изстрел в 5-ата минута, който обаче беше спасен от стража на гостите. Малко по-късно Горетцка пак шутира отдалеч, но значително по-неточно. В 15-ата минута Олимпиакос пропусна да накаже защитата в червено.@@@ В тези минути Байерн в никакъв случай не играеше силно. Все пак Роберт Левандовски успя да стреля с глава, но Жозе Са нямаше проблем.Първият най-добър шанс за баварците беше изработен от Кингсли Коман в 34-ата минута, но и този път Са беше на мястото си под рамката на вратата на Олимпиакос. Минута по-късно Мюлер завърши нова атака - също с удар в ръцете на вратаря.@@@ В 45-ата гредата спаси гостите, след като рикошет насочи кълбото в нея.С началото на второто полувреме мюнхенци се втурнаха да атакуват. Така в 50-ата Горетцка засече с глава от упор, но и този път Жозе Са демонстрира отличен рефлекс.