Депай съсече Тулуза в последната секунда

Лион набира скорост под ръководството на Руди Гарсия. Днес отборът победи с 3:2 като гост Тулуза и записа втори пореден успех в Лига 1. Големият герой за "хлапетата" отново беше Мемфис Депай. Холандецът вкара два от головете, включително и победния в 95-ата минута.Тулуза на два пъти повеждаше с попадение на Яя Саного и автогол на Антони Лопеш, но Депай и Муса Дембеле заличаваха преднината на домакините, които останаха в зоната на изпадащите.

Тулуза поведе с точен изстрел на Саного в 15-ата минута, когато нападателят се се възползва от отличен дълъг пас на Келвин Амиан. Преди това пък Тимиос Кулурис отправи опасен изстрел с глава. В 26-ата минута Джеф-Рене Аделаид подаде на Депай и звездата на Лион шутира безпощадно в долния десен ъгъл на вратата - 1:1.

До почивката гол на Саного беше отменен заради засада, а Дембеле шутира покрай вратата от изгодна позиция. В 57-ата минута стражът на Лион Антони Лопеш не успя да пресече едно центриране и си вкара автогол. Редовността на попадението беше проверена с помощта на ВАР.

Десет минути по-късно Муса Дембеле се реваншира за пропуските си и отблизо отбеляза за 2:2. Последва удар на Кулурис в гредата, а в края Лион сериозно натисна и в петата минута на добавеното време Депай донесе трите точки на гостите.

Лион вече е осми в класирането, като изостава на 11 точки от водача Пари Сен Жермен.

МИНУТА ПО МИНУТА МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА ПРОГРАМА