Емил Бемстрьом вкара късно в продължението и Кълъмбъс победи Отава

Емил Бемстрьом отбеляза гол 25 секунди преди края на продължението и Кълъмбъс спечели с 4:3 като домакин срещу Отава в единствения мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), игран тази нощ.Това бе негов седми гол за сезона, вкаран след отбит удар на Зак Веренски от лявата була, с което Джакетс спечелиха за първи път от 7-и февруари насам.Ник Фолино вкара два гола, а Стефан Мато също се разписа в мрежата на Сенатърс. Буун Дженър пък завърши срещата с две асистенции и Кълъмбъс спечели серията срещу този съперник с 2-0-1.Елвис Мерзликинс спаси 16/18 шайби, но напусна игра през втората третина заради контузия. Йонас Корписало зае неговото място и отрази 14/15 удара в първия си мач след 24 почивка. Двамата пуснаха по един гол на Конър Браун, а Колин Уайт също се разписа срещу Мерзликинс.Така Кълъмбъс заема втория уайлдкард слот в Източната конференция със 76 точки и равенство със седмия в класирането НЙ Айлъндърс. Отава пък е предпоследен с едва 54 точки.